15 Mart 2015 Pazar

MAC CİNDERELLA & TOLEDO KOLEKSİYONU

Geçtiğimiz Perşembe akşamı MAC markasının yeni koleksiyonları Cinderella ve Toledo serisinin lansmanı için Mac Mua Aycan'ın davetiyle Alsancak Mac mağazasındaydık. 
Alsancak MAC çalışanlarına nazik davetleri ve ilgileri için tekrar teşekkür ediyorum ;)

@melodininmakyaji @evremedusa @chic_tips @kozmetik_aynasi
                                                                     @stilmakyajmelinda


Özellikle Cinderella serisinin merakıyla gittim ambalaj-fiyat ve gramajları oldukça tatmin edici olsa da, malesef Çinli beyazlığına sahip olmayan biz Akdeniz insanları için pigmentasyon sorunları var. Rujları swatchlayınca gözlerime inanamayıp, 6-7kez üst üste swatchlayınca ancak bir renk gördüm "benim için rengi değil parlaklığı önemli" derseniz, buyrun tabii.
Cinderella kolleksiyonu beni biraz üzdü anlayacağınız. Far paleti güzel tonlardan oluşsa da, ihtiyacım yok diyerek, bıraktım.
Bunun yanı sıra aynı gün Toledo Kolleksiyonu da tanıtıldı. İnternette biraz incelesem de, bana pek sıcak gelmemişti fakat deneyince fikrimi değiştirdim. 

Burdan anlayabileceğiniz üzere, ahh bu önyargılar :)
Özellikle göz kalemleri ve mat rujlarını çok başarılı buldum. Akma- dağılma- bulaşma yapmıyorlar. Kırmızı ruj severler, özellikle bu koleksiyondan en az bir kırmızı tonu beğeneceklerdir eminim. 


                                                                                         Matte Tenor voice ve Matte Opera


Benim bu seriden favorim, benimle eve gelmeye hak kazananan şanslı isim; matte Oxblood ruj oldu


Toledo serisinde bir de, aslında koleksiyon ürünü olmayan her gün gidip bulabileceğiniz, SIN isimli o harika bordo ruj bulunuyor. Sadece ambalaj için neden kolleksiyon ürünü alalım, bunu anlayamıyorum. Koleksiyon, ayrıcalıklı ve özel demek madem öyle hergün gitsek alabileceğimiz ürünün koleksiyonda işi ne?

Bu arada biz ürünleri incelerken, makyöz Gülhan Göz bize yeni sezonun trendlerinden bahsetti. Kontürlere yavaştan veda ediyoruz ve tabii ki gelsin renkler. Her tene uygun bir kırmızı ruj mutlaka vardır. Siz siz olun hala kırmızı bir rujunuz yoksa, bu sezon mutlaka bir kırmızı tonu ruj edinin. 

Ayrıca seride ombre allıklar dikkat çekiyor. Fiyatına göre pigmentasyonunu zayıf bulduğumu itiraf ediyorum.
MAC ürünlerini ve kolleksiyonları detaylı incelemek isterseniz; http://www.maccosmetics.com.tr/