2 Şubat 2014 Pazar

Rimmel WAKE ME UP FONDÖTEN


Tüm Şirinelere şirin bir MERHABA :)
Bu hafta başından beri instagramda esen, Rimmel WAKE ME UP çılgınlığından haberiniz vardır. Fondöteni 4renk seçeneği ile bizlerle buluşturan Watsons mağazalarına 
teşekkür ederken, Kapatıcı Wake Me Up'ın Mart ayında bizlerle
 buluşacağını da sizlere duyurmak istedim.
Tam da burada bir parantez açmak istiyorum 
(Sosyal Medya eğitimi almış, bu konuda uzmanlaşmaya çalışan biri olarak, Watsons Türkiye'nin sosyal medyayı çok iyi kullandığını söyleyeceğim. Bir çok markanın yapmadığını yapıp, blogları okur, instagram -Twitterdaki hız ve ilgileri şaşırtıcıdır. Amacım Watsons reklamı yapmak değil ve ihtiyaçları olduğunu da düşünmüyorum fakat sosyal medya bir ekip işi ve watsons bu işin üstesinden başarılı bir şekilde gelmiş. Öyle ki, bu fondöteni Türkiye'ye getirme sebepleri, Twitter- Bloglar ve İnstagramdaki kullanıcılarının isteklerini çok iyi dinlemesi ve geri çevirmemesidir. Teşekkürler Watsons Sosyal Medya AİLESİ)
Yabancı bloggerları, yurt dışı alışverişleri seven, makyaj sever herkesin gözdesi bir fondöten. Neler vaad ettiğine gelince; sabah yataktan kalktınız biraz yorgun, belki de biraz hastasınız, cildiniz solgun görünüyor ve sizin o cildi canlandırmak için sadece 1 dakikanız var işte bu fondöten imdanınıza yetişiyor. İçindeki çok hafif ışıltılarla cildinizi ihtiyacı olan canlılığa kavuşturuyor. İçindeki çok hafif ışıltılar demişken bunlar çok abartılı olmadığı için sim dökmüş gibi bir görüntüsü yok merak etmeyin. 
Ülkemizde 4 renk seçeneği mevcut. 
Çok beyaz tenliler için 100 IVORY 
Buğday tenliler için 200 SOFT BEIGE 
Esmer tenliler ya da bronzluk severler için 201 CLASSİC BEIGE 
ve  300 SAND
 

100 ve 200 arasında bir ton daha gelmiş olsa, onu tercih ederdim fakat tercihim 200 numara oldu. Yapısı çok yumuşak, kolay dağılıyor ve orta düzey kapatıcılık sağlıyor. Gerçekten de orta düzey bir izi, lekeyi ya da çıkmış sivilceyi kapatıcı etkisi yok.
Zaten iddası da kapatıcılık değil, yorgunluk giderip, cildi canlandırmak.

NEDEN ALINMALI ?
  1. Cildi yorgun-solgun görüntüden uzaklaştırdığı,
  2. SPF15 güneş koruyuculuğu olduğu,
  3. Cilde highligterlara gerek kalmadan parlaklık kazandırdığı,
  4. İçeriğinde peptitler ve A vitamini nemlendirici olduğu için alınabilir. 
KİMLER NELERE DİKKAT ETMELİ ?
Bu nokta da cildi benim gibi karma-yağlı olan ciltler, en azından T bölgelerine transparan bir pudra kullanma ihtiyacı hissedeceklerdir. Her sıvı fondötende belli bir saatten sonra pudra ihtiyacımız olduğu için ben bunu normal karşılıyorum.
Diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, içindeki çok hafif ışıltılar yüzünden flaşlı fotoğraf çekimlerinde un kurabiyesi gibi bembeyaz çıkmanız yüksekçe muhtemel :)
Ben bir de bu fondöteni işin uzmanı bir makeup artisten okuyayım diyen varsa, 
işte tatlı ve güzel işler yapan Gizem AKGÜNEŞ
Son olarak fiyat ve nerede bulunur ? 
 30ml pompalı şişesiyle 25TL 
tüm Watsons Mağazalarında Rimmel standından ürüne ulaşabilirsiniz.